Sprievodca

16. etapa: Dobrá správa pre všetkých

OBJASNITE SI: Problémy, na ktoré môžete naraziť v tejto etape

Ako nás Boh vedie? Pavol vyzerá, že bol Bohom vedený divnými spôsobmi. Mal vidiny ľudí či anjelov - a ako mu 'Duch Ježiša' zabránil ísť istou cestou?

Nasledovanie Božieho vedenia je pre kresťanov dôležité, nie je však jednoduché byť si vždy istý, čo Boh chce, aby sme robili. Je veľmi zriedkavé, mať videnie, ktoré nám povie presne, čo robiť, no pár ľuďom sa to občas stane. Tu sú nejaké veci, ktoré vám môžu pomôcť poznať Božie vedenie:
• To, čo robíte, sa musí zhodovať s tým, čo hovorí Božie slovo. Ak niečo Biblia jednoznačne označí za zlé, Boh vás nebude viesť k tomu, aby ste to robili.
• Čím ste bližšie k Bohu (cez hovorenie a načúvanie mu každý deň a stretávanie sa s inými, ktorí ho milujú), tým je pravdepodobnejšie, že budete vedieť, čo chce, aby ste robili.
• Niekedy sme si istí, že niečo je správne a modlíme sa za to. No potom sa niečo stane a nám je zabránené to urobiť. Toto môže byť Božie vedenie a on má často pre nás v pláne niečo iné a lepšie. Toto sa zrejme stalo Pavlovi, keď mu 'Duch Ježiša' zabránil ísť istou cestou.