Sprievodca

1. etapa: Boh tvorí svet

SÚVISLOSTI: päť príbehov tejto etapy

SÚVISLOSTI: Päť príbehov tejto Etapy Žijeme vo veľmi nepochopiteľnom, pokazenom a často násilnom svete! No zatiaľ čo všade naokolo seba vidíme skazu a nekončiace zatratenie, zažívame taktiež zázraky stvorenia, prínos spoločenstva a radosť z ľudských vzťahov.
Ako pomôcť dieťaťu, ktoré vediete v čítaní Biblie, tomuto porozumieť a žiť v tomto čudesnom svete, plnom protichodných skúseností? Kde začať Genesis 1-11 je na to veľmi dobré miesto! V pár krátkych slovách ponúkajú tieto kapitoly a vybrané čítania pohľad na svet, ktorý vsádza všetky ľudské skúsenosti - dobré aj zlé - do perspektívy.
Kľúčový príbeh knihy Veľká výprava ("Boží sľub Noachovi") je príbehom nádeje. Môžete ním začať - alebo môžete tieto príbehy sledovať v chronologickom poradí, radšej ako začínať s kľúčovým príbehom. Nech už si zvolíte akékoľvek poradie, vyvarujte sa príliš hlbokého vŕtania sa v témach neposlušnosti a jej následkov, aby ste neprehliadli lásku, ktorú Boh má pre svoje pomýlené stvorenie. Táto Božia láska - jeho túžba, aby ľudia boli v bezpečí, aby žili život naplno a aby opätovali jeho lásku - je témou, ktorá sa vinie celou Bibliou. Preto je kľúčový príbeh tak dôležitý. Preto prišiel Ježiš.
Pri čítaní Biblie s vaším dieťaťom nikdy nezabudnite na to, že príbeh, ktorý čítate, je Božím príbehom. Biblia nezačína s nami - začína u Boha ("Na počiatku, Boh..."). Od samého začiatku neostávame na pochybách, že toto je "jeho príbeh." A naprieč stranami Biblie pozýva Boh každého, mladého či starého, podieľať sa na jeho úžasnom a stále plynúcom príbehu. Boh povedal "Nech je svetlo" - modlite sa, aby svetlo zažiarilo aj pre vás a vaše dieťa, keď budete spolu putovať týmto úžasným dobrodružstvom spoznávania Boha!