Sprievodca

1. etapa: Boh tvorí svet

ROZMÝŠĽAJTE: Čo táto etapa znamená dnes

ROZMÝŠĽAJTE: Čo táto etapa znamená dnes 'Hriech' môže byť pre deti (aj dospelých) ľahko veľmi abstraktným pojmom - niečím, čo má iba vzdialený vplyv na náš život ako 'dobrých' ľudí. Taktiež je veľmi ľahké si myslieť, že iba extrémne činy - ako vražda - smú byť nazývané 'hriechom.' Ale ak sú toto naše predstavy, tak potom tieto kapitoly nebudú dávať v súčasnom svete význam.
Čo Adam s Evou spravili, neznie až tak zle - jednoducho zjedli ovocie, o ktorom im bolo povedané ho nejesť, a potom sa pokúsili zvaliť vinu na druhého. Avšak v skutočnosti ignorovali Boží spôsob žitia a zvolili si opačnú cestu, ktorá sa zdala lákavejšia. Preto je to tak vážne. Rovnako, ani v Babylone nebolo problémom to, že chceli postaviť vežu, ale pýcha, že dokážu ovládať svoj osud.
To isté robíme dnes. Rozprávajte sa spolu o rôznych dilemách, do ktorých sa dostávame kvôli 'nevinným' klamstvám, zvaľovaniu viny na druhých, túžbe mať niečo, čo nemáme, atď. Všetky tieto skutky majú následky.
Boh nás však miluje. Nemusíme byť dokonalí. Rovnako ako s Noachom, Boh je na strane tých, ktorí chcú nasledovať jeho cestu.
Skúste nakresliť alebo vyrobiť dúhu a značte si na ňu počas všetkých dvadsiatich etáp sľuby, ktoré Boh dáva svojmu ľudu.