Sprievodca

20. etapa: Navždy s Bohom

ROZMÝŠĽAJTE: Čo táto etapa znamená dnes

Toto je veľké finále Veľkej výpravy - a je to aj veľkým finále biblického príbehu. No, rovnako ako končia Kroniky Narnie, je to naozaj:
“ ... iba začiatok ich ozajstného príbehu. Celý ich život v našom živote aj všetky ich dobrodružstvá (...) boli iba obalom a titulnou stranou, no teraz sa púšťali do prvej kapitoly veľkého príbehu - príbehu, ktorý ni na tejto zemi nečítal, ktorý sa nikdy nekončí a v ktorom je každá ďalšia kapitola lepšia ako tie predchádzajúce" (Posledný boj, C.S. Lewis, 1956, preložil Patrick Frank, 2006).

Pokúste sa zachytiť toto nadšenie. Pripravte sa na rozhovor o tom, kto bude v tomto novom kráľovstve a ako sa tam dostanú.

Ľudia, ktorým bola táto kniha pôvodne napísaná, prechádzali naozaj ťažkými časmi prenasledovania. Sú povzbudzovaní k tomu, aby 'vydržali' napriek ťažkostiam a pokušeniu. Ján (autor) im pomáhal pochopiť, že stálo za to, držať sa svojej viery, pretože odmena príde. Deti a mladí často prechádzajú obdobiami pokušenia, prispôsobiť sa svetu okolo nich. Môžu potrebovať veľa povzbudenia, aby sa pevne držali Ježiša. Keď budeme pozitívni o živote, ktorý má prísť a budeme počúvať o úžasných veciach, ktoré má Boh pre nás pripravené, dá nám to silu v ťažkých časoch.