Sprievodca

7. etapa: Boží národ

SÚVISLOSTI: päť príbehov tejto etapy

Je niekoľko spôsobov, ako skúmať siedmu etapu.
Môžete príbehy čítať chronologicky, ako sú uvedené:
• Samuel ako mladý chlapec počuje Boha k nemu hovoriť a stane sa z neho jeden zo 'sudcov,' ktorí vedú národ a predávajú správy od Boha.
• Ľudia chcú kráľa a Boh povie Samuelovi, aby vybral Saula. Začne ako dobrý kráľ, no prestane poslúchať Boha.
• Dávid zabije nepriateľa Božieho národa, Goliáša a väčšina ľudí je nadšená. Dávid si však spravil nepriateľa z kráľa Saula, ktorý mladému hrdinovi závidí.
• Saul Dávid prenasleduje, aby ho zabil - no zrazu má Dávid šancu Saula zabiť. Neurobí tak - a Saul si prizná, že nie je v práve.
• Dávid, už ako kráľ, dostane od Boha veľmi špeciálne posolstvo ohľadom budúcnosti.

Alebo začnite kľúčovým príbehom 'Dávid a Goliáš' v knihe Veľká výprava a pozrite sa následne na to, čo k tejto udalosti viedlo - a dopredu na to, čo sa stalo ako jej priamy následok. Dávidov boj je jedným z najznámejších príbehov z Biblie. Je to o mladom mužovi Dávidovi, ktorý bol pripravený podstúpiť zdanlivo nemožnú výzvu. Ale keďže Boh je na jeho strane, z nemožného sa stáva možné. Je to kľúčový moment v Dávidovom príbehu - a v histórii národa. Tento chlapec sa stane druhým kráľom Izraela.

Môžete sa tiež pozrieť dopredu do deviatej etapy, ktorá obsahuje piesne (žalmy), napísané Dávidom. Môžete sa popri siedmej etape pozrieť na Žalm 23, aby ste vášmu dieťaťu pomohli spojiť si historickú postavu Dávida, kráľa-pastiera, s jedným z jeho najvýznamnejších diel.