Sprievodca

5. etapa: Boží ľud

KOMUNIKUJTE: Hovorte s Bohom

Boh dáva svojmu národu 10 pravidiel (prikázaní), aby im ukázal, ako chce, aby žili.
Tieto pravidlá sú tu pre nás aj dnes. Bez toho, aby ste sa pozerali do Biblie, skúste, na koľko si s vaším dieťaťom spomeniete. Zapíšte si ich; potom sa pozrite do Biblie do Exodu 20:1-17 a skontrolujte si, koľko ste mali správne.
Keď už máte v rukách Bibliu, prelistujte si stránky Levitikus, Numeri a Deuteronómium, kde uvidíte, ako Boh tieto pravidlá rozšíril mnohými príkladmi a podrobnosťami.

Boh chcel, aby všetci vedeli, ako žiť jeho spôsobom života, preto, keď ho jeho národ neposlúchol, bol Boh smutný a nahnevaný. Videl totiž, že mu nedôverovali v tom, že vie, čo je pre ich život najlepšie. Józua, vodca po Mojžišovi, urobil všetko, čo mu Boh povedal a dokázal dobiť Jericho.

Rozprávajte sa o pravidlách, ktoré máte doma, v škole, na futbalovom zápase, na plavárni, atď. Máte pravidlá o tom, kedy sa chodí do postele, čo sa pozerá v telke, alebo koľko času možno tráviť za počítačom? Načo máte doma podľa vášho dieťaťa doma pravidlá? Prečo je dôležité dodržiavať pravidlá pri športe?
Vysvetlite, že tieto pravidlá pomáhajú všetkým žiť spolu šťastne, byť féroví jeden voči druhému a pomáhajú nám byť v bezpečí a zdraví.

Proste spolu o odpustenie za Božie pravidlá, ktoré ste porušili. Uistite vaše dieťa, že Boh odpúšťa tým, ktorí ľutujú. Modlite sa, aby vám Boh obom pomohol dodržiavať jeho pravidlá, ako aj tie doma, v škole, atď.