Sprievodca

6. etapa: Boží hrdinovia

OBJASNITE SI: Problémy, na ktoré môžete naraziť v tejto etape

Ako môže byť Samson hrdinom?
Samson bol nedôsledný v nasledovaní Boha, trávil čas s prostitútkou, spáchal samovraždu a spolu so sebou zabil mnoho ľudí. To neznie veľmi hrdinsky!

Keď sa Samson narodil, Božia správa skrz anjela priblížila jeho rodičom dôvod jeho narodenia: "On začne vyslobodzovať Izrael z rúk Filištíncov" (Sudcov 13:5). Aj keď je jednoduché sústrediť sa na momenty, kedy Samson zlyhal, je dôležité mať na pamäti, že počas väčšiny svojho života Samson Bohu dôveroval. V mnohých situáciach mu dal Boží Duch veľkú moc na vykonanie úžasne silných činov.

Avšak, ako my všetci, Samson je človekom, čo znamená, že vo svojom živote urobil niektoré zlé rozhodnutia. Napriek tomu ho Boh vo svojej milosti (a to je pre nás niekedy ťažké pochopiť) aj tak použil na naplnenie svojho plánu - zachrániť Boží ľud z rúk nepriateľa.
Aj keď nám toto dáva veľké povzbudenie, že Boh si nás vie použiť, aj keď máme momenty, kedy zlyhávame, nedáva nám to slobodu robiť si, čo chceme, s tým, že Božia milosť je vždy prítomná! Boh chce, aby sme boli jeho hrdinami, rozvíjajúc vlastnosti v našich životoch, s ktorými vyčnievame.